Dlaczego warto przeczytać książkę pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalii de Barbaro?

Książka słynnej psycholog i dziennikarki magazynu “Wysokie Obcasy” Natalii de Barbaro pt. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie od Tania Książka niedawno pojawiła się w księgarniach. Książka ta ilustrowana jest kolażami niezwykłej młodej artystki Anety Głębowskiej. Jest ona wyjątkową książką na tle innych.

Co autorka zawarła w tej książce?

Natalia De Barbaro pracuje z kobietami, które szukają odpowiedzi na pytania:

  • czego chcę?
  • o czym marzę?
  • czego potrzebuję?

Jej książka pt. “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” jest psychologicznie szczera, ale bywa też poetycką, czasem brutalnie szczerą i wzruszającą opowieścią o drodze kobiety do poznania samej siebie. Po co kobiety grają role, które najczęściej w ogóle do nich nie pasują? Dlaczego warto pracować ponad swoje siły. Jak sprawić, by wewnętrzny głos, który odbija się echem w kobietach na temat ich potrzeb i marzeń, był wyraźniej słyszalny w porównaniu z przepisami i wymaganiami kultury?

Dla kogo jest przeznaczona ta lektura?

Dla kobiet, które czują, że mają za dużo długów i za mało radości w życiu. Książka Natalii de Barbaro może być książką, która zabiera nas w podróż wprost w głąb siebie, zadaje wiele istotnych pytań i pokazuje konkretne próbki sytuacji, w których możemy się znaleźć. To nas może poruszyć do głębi. Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. Książka wyjaśniła wiele mechanizmów, które działały w nas, które nieświadomie pielęgnowaliśmy. Teraz wiemy, jak zminimalizować Królową Śniegu, uległą i męczennicę, a także ożywić dziką dziewczynę, dorosłą i opiekuńczą.

Dlaczego warto przeczytać?

Kolaże poruszą nas nie tylko ilustracyjnie, ale i mentalnie Natalii de Barbaro wprowadza nas wszystkich w swój świat, świat antynomii, pragnień i ograniczeń. Książka jest niewątpliwie cenna, gdy trzeba na nowo nawiązać kontakt z samym sobą, choć mogą istnieć książki, które wywierają silniejsze wrażenie tym tematem. Jej zalotny ton jest atutem i czuje się blisko autorki, ale w niektórych miejscach nie znajdziemy celu na anegdoty, które należą raczej do strumienia świadomości niż do konkretnej historii. Ta książka będzie dla nas bardzo odkrywcza. Książka jest dobra na początek w związku ze zmianą. Łatwo się czyta. Podobać się może pojęcie trzech typów kobiet. Jednak, gdy autorka przelewała swoje własne przemyślenia, często nie do końca łatwo to rozumieć, o co jej chodzi. Książka jest całkiem niezła.